Naczelna Prokuratura Wojskowa w Warszawie

BIP Strona główna Katastrofa smoleńska Przydatne linki Kontakt

Serwis rzecznika 

Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

29.12.2011

13:20

Magdalena

W dniu 29 grudnia 2011 roku, Dziennik „Rzeczpospolita”, a także inne tytuły prasowe oraz portale internetowe podały informację, że dziennikarze Maciej Duda (tvn24.pl), Cezary Gmyz i Grażyna Zawadka (oboje "Rzeczpospolita") zajmujący się śledztwem po katastrofie smoleńskiej przez ponad pół roku, na zlecenie prokuratury byli inwigilowani. Zdaniem autorów publikacji, śledczy wykorzystali niekonstytucyjne przepisy, aby uzyskać "pełne dane" informatorów dziennikarzy, a nadto, że redaktor Cezary Gmyz, był inwigilowany przez prokuraturę, która "obeszła zakaz dowodowy". Dodatkowo media podały, iż w przypadku tego dziennikarza "Rzeczpospolitej", nie odnotowano żadnego kontaktu z prokuratorem Pasionkiem.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Wojskowego Prokuratora Okręgowego w Warszawie

15.11.2011

10:10

Magdalena

W dn. 14.11.2011r. przed Wojskowym Sądem Okręgowym w Warszawie zapadł wyrok w sprawie o sygn. Po. Śl. 10/05 (So. 48/07) dotyczącej przyjmowania korzyści majątkowych, przez 7 żołnierzy i pracowników wojska podczas III Zmiany PKW w Iraku. Na mocy przedmiotowego orzeczenia, jeden oskarżony został skazany na karę łączną 2 lat pozbawienia wolności z zastosowaniem warunkowego zawieszenia jej wykonania na okres 5 lat oraz grzywny. Kolejny oskarżony został skazany za jeden z czynów na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z zastosowaniem warunkowego zawieszenia jej wykonania na okres 2 lat oraz grzywny, podczas gdy w zakresie dwóch pozostałych przestępstw uniewinniono go. W odniesieniu do trzech żołnierzy zawodowych sąd umorzył postępowanie z uwagi na stwierdzenie znikomej szkodliwości popełnionych przez nich czynów.

Jednocześnie, sąd I instancji uniewinnił dwie osoby od zarzucanych im przestępstw.
W dniu dzisiejszym został skierowany do wym. sądu wniosek o sporządzenie na piśmie i doręczenie tut. Prokuraturze uzasadnienia tego wyroku.

Wojskowy Prokurator Okręgowy
w Warszawie
płk Ireneusz Szeląg

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

13.10.2011

12:30

Magdalena

W dniu 12 października 2011 r. w Prokuraturze Generalnej odbyło się inauguracyjne posiedzenie zespołu prokuratorów, powołanego przez Prokuratora Generalnego Pana Andrzeja Seremeta pod przewodnictwem Zastępcy Prokuratora Generalnego - Naczelnego Prokuratora Wojskowego gen. bryg. Krzysztofa Parulskiego, którego celem jest opracowanie propozycji zmian w ustroju prokuratury wojskowej, w związku z zaistniałymi w ostatnich latach przemianami w Siłach Zbrojnych RP, a także ograniczeniem właściwości prokuratur wojskowych.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

23.09.2011

13:46

Magdalena

Informujemy, że w dniach 26 – 29 września 2011 roku, w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego przy ul. Żwirki i Wigury 19/13 w Warszawie, odbędzie się, organizowana przez Naczelna Prokuraturę Wojskową, Międzynarodowa Konferencja Polsko – Amerykańska, dotycząca współpracy pomiędzy prawnikami JAG USA i prokuratorami wojskowymi Sił Zbrojnych RP ze szczególnym uwzględnieniem „Zasad użycia siły” i ich miejsca w systemie źródeł prawa krajowego i międzynarodowego. W konferencji, oprócz delegacji JAG USA, wezmą udział m.in. Prokurator Generalny Andrzej Seremet, Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, Wiceminister Sprawiedliwości Zbigniew Wrona, przedstawiciele Sądu Najwyższego, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Akademii Obrony Narodowej, prawnicy wojskowego korpusu sprawiedliwości, żołnierze Żandarmerii Wojskowej, adwokaci i radcy prawni oraz przedstawiciele świata nauki.

Wstęp po uzyskaniu akredytacji.

Płk Zbigniew Rzepa
Rzecznik prasowy NPW
 

Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej

17.06.2011

14:29

Magdalena

Postanowieniem prokuratora Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie z dnia 17 czerwca 2011 r., materiały postępowania w sprawie publicznego rozpowszechnienia na łamach „Gazety Wyborczej” z dnia 13 czerwca 2011 r. w artykule „Cafe pod agentem”, wiadomości z postępowania przygotowawczego prowadzonego przez Wydział do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, dotyczącego publicznego ujawniania informacji ze śledztwa dotyczącego „katastrofy smoleńskiej”, przekazano – zgodnie z właściwością - do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

płk Ireneusz Szeląg
Wojskowy Prokurator Okręgowy w Warszawie

12345...6

Wszelkie prawa zastrzeżone © NPW 2009