Naczelna Prokuratura Wojskowa w Warszawie

BIP Strona główna Katastrofa smoleńska Przydatne linki Kontakt

Serwis rzecznika 

Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

07.12.2012

12:43

Marek

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, postanowieniem z dnia 5 grudnia 2012 roku, odmówiła wszczęcia śledztwa:

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie

09.11.2012

11:50

Marek

W Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie prowadzono śledztwo w sprawie namowy lub udzielenia pomocy w doprowadzeniu prokuratora wojskowego z Poznania do targnięcia się na własne życie, tj. o czyn określony w art. 151 k.k.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie

12.10.2012

10:27

Magdalena

W Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie nadzorowane jest, wszczęte w lipcu bieżącego roku, śledztwo dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym przez żołnierzy wykonujących czynności związane z zamówieniami publicznymi.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

03.02.2012

13:41

Zbigniew Rzepa

Informujemy, że w dniu 3 lutego 2012 r., Prokurator Generalny Andrzej Seremet wręczył płk. Jerzemu Artymiakowi postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 1 lutego 2012 r., powołujące go na stanowisko Zastępcy Prokuratora Generalnego – Naczelnego Prokuratora Wojskowego.

Rzecznik Prasowy NPW
płk Zbigniew Rzepa
 

Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie

19.01.2012

11:23

Marek

W nawiązaniu do wyemitowanego przez stację TVN 24 w dniu 18 stycznia 2012 r., w programie „Czarno na białym”, reportażu dotyczącego postępowania w sprawie zaginionego szyfranta Służby Wywiadu Wojskowego informuję, że na wniosek autorów materiału udostępniłem im całość akt jawnych śledztwa. Zezwoliłem także na sfilmowanie wybranych przez dziennikarzy materiałów postepowania, wyłączywszy dowody mogące naruszać dobra osobiste najbliższej rodziny zmarłego. Nawał obowiązków służbowych związanych głównie ze śledztwem dotyczącym katastrofy smoleńskiej oraz postepowaniem w sprawie próby samobójczej prokuratora wojskowego w Poznaniu uniemożliwił mi występ przed kamerą w sprawie szyfranta. Uwzględniając prośbę autora materiału umówiłem się z nim na kontakt telefoniczny w środę dnia 18 stycznia 2012 r., w godzinach porannych, celem umówienia ewentualnego nagrania mojego wystąpienia. We wtorek skontaktował się ze mną Naczelny Prokurator Wojskowy gen. bryg. Krzysztof Parulski przekazując prośbę dziennikarzy o występ przed kamerą. Zameldowałem generałowi, że w tej sprawie jestem umówiony z dziennikarzami na telefon we środę. W umówionym terminie żaden z dziennikarzy przygotowujących materiał nie próbował się ze mną skontaktować, co jednoznacznie uznałem za ich rezygnację z nagrania.

Płk Ireneusz Szeląg
Wojskowy Prokurator Okręgowy w Warszawie
 

12345...6

Wszelkie prawa zastrzeżone © NPW 2009