Naczelna Prokuratura Wojskowa w Warszawie

BIP Strona główna Katastrofa smoleńska Przydatne linki Kontakt

Serwis rzecznika 

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

15.06.2011

07:54

Magdalena

W związku z pojawiającymi się doniesieniami prasowymi informujemy, że przekazywanie materiałów w ramach międzynarodowej pomocy prawnej odbywa się zawsze na określonych zasadach wskazanych czy to w umowach międzynarodowych, czy też określonych przez państwa współpracujące na zasadzie wzajemności, gdy żadna z umów takiej współpracy nie określa. Fakt przekazania jakichkolwiek dowodów w określonym trybie jednej z instytucji państwa wzywającego nie oznacza automatycznie, że materiały te mogą być wykorzystywane dla każdego celu jeżeli zajdzie taka potrzeba. Wykorzystanie ich dla innych celów niż te, dla których zostały one przekazane, może nastąpić tylko za zgodą właściwego organu państwa wezwanego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

14.06.2011

08:51

Magdalena

Informujemy, że w związku z opublikowaniem w dniu 13 czerwca 2011 roku, w „Gazecie Wyborczej” nr 136.7259, artykułu pt. „Cafe pod Agentem”, Naczelny Prokurator Wojskowy wystąpił do Wojskowego Prokuratora Okręgowego w Warszawie, z poleceniem rozważenia możliwości zainicjowania postępowania karnego w sprawie rozpowszechniania publicznego, bez zezwolenia, wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym, tj. o czyn określony w art. 241 § 1 kk.

Płk Zbigniew Rzepa

Rzecznik prasowy NPW

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej Nr 2

10.06.2011

14:56

Magdalena

W odniesieniu do wypowiedzi medialnych dotyczących odsunięcia od śledztwa w sprawie katastrofy samolotu TU 154 m nr 101 prokuratora Marka Pasionka uprzejmie informuję, iż prokurator ten nie prowadził sprawy katastrofy smoleńskiej, a był jednym z dwóch prokuratorów Naczelnej Prokuratury Wojskowej nadzorujących to śledztwo. Do jego kompetencji należały czynności o charakterze konsultacyjno-nadzorczym.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

10.06.2011

08:16

Magdalena

Wydział do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prowadził śledztwo w sprawie ujawnienia osobie nieuprawnionej informacji stanowiącej tajemnicę służbową oraz rozpowszechniania publicznego wiadomości pochodzących z postępowania przygotowawczego bez wymaganego zezwolenia, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym, tj. o czyny określone w art. 266 § 2 kk i art. 241 § 1 kk.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Naczelnego Prokuratora Wojskowego

30.05.2011

10:13

Magdalena

Informujemy, że w dniu 30 maja 2011 roku, prokurator Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz dwóch biegłych z zakresu fonoskopii z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna w Krakowie udali się w podróż służbową do Moskwy. Pobyt w Moskwie zaplanowano na siedem dni.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345...6

Wszelkie prawa zastrzeżone © NPW 2009